نمونه پروپوزال و فصل اول پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت مالی

نمونه پروپوزال و فصل اول پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت مالی

دسته بندی: - - - - - - - -

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 2510 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 9 می 2015

به روز رسانی در: 17 آوریل 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

مالیات، ریشه تاریخى طولانى و عمیقى دارد و عمر آن با پیدایش نخستین حکومت‌ها و سازمان‌هاى مدیریت اجتماعى همراه است. تنها نوع و مقدار مالیات و نحوه وصول آن متفاوت بوده است و اصل آن هیچگاه متروک نمى­شده است.

در برخى از کشورهاى جهان باستان از قبیل کلده و آشور در بین النهرین فرهنگ وصول مالیات از مردم تابع قوانین مدون بوده اما در بسیارى از نقاط جهان مسئله مالیات از نظر چگونگى وصول و اندازه آن تابع اراده دولت مرکزى و یا پادشاه بوده است که در برابر دریافت مقدارى پول و یا کالا در سال حکومت و فرماندارى مناطق گوناگون را به افراد واگذار مى­کرده است.

حاکم منطقه نیز که به یک طایفه و قبیله بلوک و منطقه و یا شهر و ایالتى منصوب مى شد آن اندازه از پول و کالا جهت دولت مرکز با افزودن مبالغ هنگفتى براى اداره امور منطقه وخود و ذخیره شخصى به طور سرانه و یا خانوارى از مردمان زیر سلطه خود وصول مى­کرد. سابقه و قدمت ایجاد دفتر و سازمان مربوط به اخذ مالیات در ایران به زمان هخامنشیان بازمی­گردد و فرآیند اخذ مالیات در زمان ساسانیان کامل­تر و به سه بخش اراضی، سرشماری و سرانه محدود می­شد. در زمان صفویه، درآمد گمرکی و عوارض تجارت خارجی نیز به مالیات ایرانیان اضافه شد.