مقاله آئین کار ساختمان , تأسیسات , فنی و نگهداری سردخانه مواد غذایی

مقاله آئین کار ساختمان , تأسیسات , فنی و نگهداری سردخانه مواد غذایی

دسته بندی: - - - - - - - - - - - - -

قیمت: 2500 تومان

تعداد نمایش: 2183 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 25 ژانویه 2016

به روز رسانی در: 26 ژانویه 2016

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

مقاله آئین کار ساختمان

مقاله آئین کار ساختمان

عنوان مقاله : آئین کار ساختمان , تأسیسات , تجهیزات فنی و بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی

قالب بندی : Word 2003

شرح مختصر : در این آئین کار استاندارد و ضوابط کلی مربوط به ساختمان , تاسیسات , تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری در سردخانه‏های ثابت که بمنظور نگهداری مواد غذائی و کشاورزی ساخته می‏شوند بیان می‏گردد . سردخانه ثابت ـ سردخانه ثابت مجموعه‏ایست از ساختمان و تاسیسات مناسب که بتواند مصنوعأ شرایط خاصی نگهداری کالای مورد نظر ( مواد خوراکی و فاسد شدنی ) رااز نظر رطوبت نسبی و درجه حرارت و در صورت لزوم‏شرایط اختصاصی مربوط تامین نماید و درجه حرارت و در صورت لزوم شرایط اختصاصی مربوط تامین نماید .

سردخانه ثابت فریونی

سیستم های برودتی فریونی از پرکاربردترین و محبوب ترین سیستم های برودتی در ایران می باشند.

این نوع سیستم ها که اغلب برای سردخانه های با ظرفیت اسمی پایین مورد استفاده قرار می گیرند (معمولا ظرفیت اسمی تا ۳۰۰۰ تن ) ، سیستم هایی هستند که برای ابعاد کوچکتر سردخانه های نگه داری بسیار مناسب تر می باشند و در این حوزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

 سردخانه های نگه داری انواع مواد غذایی و لبنیات – دارو –  خشکبار – میوه جات – سبزی و صیفی جات – فرآورده های دامی منجمد و هر آن چیز که نیاز به دمای مشخص و اتمسفری کنترل شده دارد را می توان با سیستم برودتی فریونی اجرا نمود.

دلیل و یا دلایل این استفاده نیز بسیار روشن است.از جمله مهم ترین دلایل محبوبیت و پرکاربرد بودن این نوع سیستم می توان به ۱ – تولید بار برودتی بهتر و بیشتر (در محدوده ی ابعاد و ظرفیت اسمی مشخص) نسبت به دیگر گاز های برودت زا ۲ – اقتصادی و به صرفه بودن استفاده از این نوع سیستم برودتی (در محدوده ابعاد و ظرفیت اسمی مشخص ) و بسیاری دلایل دیگر اشاره کرد.

همین دلایل باعث شده تا گاز فریون و سیستم های برودتی مبتنی بر گاز فریون در بسیار از کالاهایی که هر روزه با آن ها مواجه هستیم مورد استفاده قرار گیرد مقاله آئین کار ساختمان.

کولر های گازی خانگی – سردخانه های متحرک و کانکسی – تونل های انجماد – آیس بانک ها و حتی یخچال های خانگی و صنعتی ویترینی و ده ها وسیله پرکاربرد در زندگی بشر با استفاده از سیستم برودتی فریونی کار می کنند.

صنعت سردخانه نیز از این مزایای بسیار زیاد گاز فریون غافل نبوده و همیشه سیستم برودتی فریونی برای سرمایه گذاران این صنف از اولویت های انتخاب بوده و هست.

سایت سردخانه.کام با داشتن کارنامه ای بسیار درخشان در زمینه ساخت سردخانه و هم چنین همکاری با شرکت های مطرح و بزرگ ایرانی و خارجی برای تامین تجهیزات و تاسیسات این نوع سردخانه ها مفتخر است که در کنار شما سرمایه گذاران محترم باشد تا راهی آسوده و روشن پیش روی سرمایه گذاری شما بگشاید.

کلمات کلیدی : بار برودتی، بار ناشی از کالا، بار سرویس، سردخانه متحرک، سردخانه ثابت، سردخانه تولیدی، سردخانه ذخیره ای، سردخانه توضیعی، سردخانه ترانزیتی، سردخانه‏های اختصاصی، طرح معماری سردخانه، پیش سرد کن، تونل انجماد، موتور خانه، اطاق کنترل، اطاق ترانسفورماتور، تعمیرگاه و شارژ باطری، دربهای اضطراری، نوع اسکلت ساختمان سردخانه، شمع کوبی و پی سازی روی شمع، اسکلت فلزی، چوب و پنبه ، پشم شیشه، اندود سیمانی، عایق حرارتی، ورقهای آلومینیمی، فولاد ضد زنگ، سقف شیبدار، عایق رطوبتی، سقف کاذب، کندانسور سردخانه، مخزن مایع مبرد، لوله مکش کمپرسور، ایمنی و پیشگیری از حریق، فلکه‏های گردان، شیرهای آتش نشانی، حوضچه مورب،

پاسخ دهید