با اسپرینگر آشنا شوید!

تاریخچه اسپیرینگر

جولیوس اسپرینگر جوان ۲۵ ساله ی آلمانی بود که در ۱۸۴۲ و درست در روز تولدش کتاب فروشی اسپرینگر را در برلین افتتاح کرد.

اسپرینگر این کتاب فروشی محقر را به مرور گسترش داد و به انتشارات تبدیل کرد. با گسترش روز افزون این انتشارات در ۱۹۲۴ شعبه ای از آن در پایتخت اتریش، وین و در ۱۹۶۴ در نیویورک افتتاح شد.

 

 

 

در نهایت و طی ادغام این شرکت با انواع شرکت های دیگر در سال های متمادی، در سال ۲۰۰۴ شرکت اسپرینگر امروزی شکل گرفت که نام اصلی آن Springer Science-Business Media است.

لوگوی اسپرینگر به شکل یک اسب جنگی است که از معنای اسم بنیان گذار آن جولیوس اسپرینگر برگرفته شده است.

 

سه شرکت اسپرینگر

در میان پژوهشگران و محققین ابهاماتی در خصوص فعالیت های شرکت اسپرینگر وجود دارد چرا که  در ویکی پدیای فارسی گفته شده که این شرکت یک انتشارات است و مقر آن در نیویورک امریکاست.

امروزه سه شرکت با عنوان اسپرینگر مشغول فعالیت هستند که شرکت اصلی توسط بنیان گذار اصلی آن و دو شرکت دیگر توسط نوادگان آن تاسیس شده است.

Springer Science Business Media :  این همان شرکت اصلی است که در برلین بنیان گذاری شد و فعالیت هایش در زمینه ی چاپ کتاب و مجلات معتبر برای انتشار انواع مقالات است.

Axel Springer : این شعبه از اسپرینگر در ۱۹۴۶ در هامبورگ آلمان افتتاح شد و فعالیت هایش در حوزه ی رسانه، تلویزیون و انتشار روزنامه است.

Springer Publishing Company :  نوه ی ارشد آقای جولیوس یعنی برنارد اسپرینگر شعبه ی سوم این کمپانی بزرگ را در ۱۹۵۰ در نیویورک افتتاح کرد که عمده فعالیت هایش در زمینه ی چاپ کتاب است.

خدمات اسپرینگر

شرکت اصلی اسپرینگر همان شرکتی است که بیشتر در میان مردم، دانشجویان و پژوهشگران شناخته شده است. رمز موفقیت اسپرینگر تنها یک چیز است و آن کیفیت بالایی است که خدمات آن دارد. چرا که ژورنال هایی که توسط این شرکت به چاپ می رسند از بهترین و پیشروترین در جهان علم هستند و فاکتور تاثیر بالایی دارند.

بیش از ۲۲۰۰ ژورنال به زبان انگلیسی امروزه توسط این شرکت به چاپ می رسد. فقط در ۲۰۱۳ این شرکت چیزی بیش از ۸۴۰۰ جلد کتاب به چاپ رساند. در وب سایت اسپرینگر بالغ بر ۵ میلیون مقاله ی کامل و ۲ میلیون و نیم فصل کتب در دسترس کابران قرار گرفته است.

همکاری اسپرینگر با بزرگان دنیای علم از دیگر عوامل موفقیت آن است. این شرکت با ۱۵۰ برنده جایزه نوبل همکاری دارد. شاخه هایی که ژورنال های این شرکت پوشش می دهند:

۱۵۵ مجله در حیطه ی علوم رفتاری
۲۳۵ مجله در حیطه ی مواد و شیمی
۱۲۵ مجله در حیطه ی کامپیوتر
۱۹۶ مجله در حیطه ی زمین و محیط
۱۷۲ مجله در حیطه ی مهندسی
۶۵۷ مجله در حیطه ی پزشکی

پاسخ دهید